ליווי משפטי לגיל השלישי

תחומי עיסוק

לבני הגיל השלישי, צרכים המאפיינים שכבה דורית זו, ולא אחת הם נזקקים לייעוץ ולתמיכה משפטית על ידי עורך דין, המצוי והרגיש לצרכיהם הייחודיים.  משרדנו מעניק ליווי משפטי לבני הגיל השלישי במגוון נושאים כגון ייעוץ משפטי לקראת פרישה, בדיקת זכויות פנסיוניות, פניה אל המוסד לביטוח לאומי לצורך ניצול מיטבי של הזכויות המגיעות להם ועוד.

  • ייעוץ לפני מעבר לדיור מוגן, מתן חוות דעת על הסכם דיור מוגן, חישובים כלכליים (האם למכור דירה) הסכמים משפטיים בנישואין שניים או שלישיים אשר יגנו על זכויות ילדיהם ברכוש אשר בבעלות כל אחד ואחת מהם.
  • הברכה הטמונה בפסוק 'לא טוב היות לאדם לבדו' נכונה שבעתיים בגיל המבוגר ולכן נישואין בגיל השלישי הינם תופעה שכיחה. יחד עם זאת נישואין בגיל זה מלווים לרוב בחששות ריגשיות וכלכליות. חשוב לערוך הסכם ממון שיבטיח את נכסי בני הזוג ויקנה שלווה בחיים הזוגיים הנבנים מחדש.
  • גם בגיל השלישי זוגות חפצים לפעמים להיפרד זה מזו, ובשונה מהליכי גירושין המערבים ילדים קטינים – בגיל המבוגר הדאגות והסוגיות שונות, וכך צריכים להיות גם גם הפתרונות המוצעים על ידי עורכי הדין לבני הזוג.
  • סכסוכים בינדוריים – לעיתים קרובות, דווקא עם החלשות ההורים, עולות וצצות, או מתחזקות ומקצינות, בעיות משפחתיות ותיקות או אמוציות חזקות בין בני ובנות המשפחה. סכסוכים לא מטופלים עלולים להוביל אפילו לנתק בין בני המשפחה, נתק של הסבים והסבתות מנכדים, הקמת "מחנות" במשפחה, ועוד. סכסוכים אלה רצוי לסיים בהליך של גישור משפחתי, וככל שניתן – אצל מגשר/ת אשר התמחו בגישור בסכסוכים בהם מעורבים אנשים מבוגרים.

בדוגמאות אלו נחשפנו למקצת מן הצרכים האופייניים לבני הגיל השלישי וזאת בנוסף לצורך בהכנת ייפוי כוח מתמשך, בכתיבת צוואה ובמינוי אפוטרופוס.

בכל הנושאים הללו עוסק משרדנו. צור עמנו קשר לשם קביעת פגישת ייעוץ.